Підігрівник обігрівається вторинною парою вакуум-апаратів (підігрівник на утфельній парі), призначений для нагріву дифузійного соку до 55 .. 58 оС в залежності від розрядження в трубопроводі утфельної пари.
Основні технічні характеристики підігрівників на утфельній парі (кількість трубок в ходу, довжина трубок, кількість ходів, діаметр кожуха) розраховується індивідуально для кожного підприємства.
Вартість підігрівника у значній мірі залежить від поточних цін на метал.
Варіанти поставок різні:
- Постачання і монтаж «під ключ»
- Поставка підігрівника (з н/ж трубками або без)
- Виготовлення на заводі по кресленнях спеціалістів "Умар-інжиніринг" і під керівництвом нашого фахівця (шеф-нагляд)
Основні переваги
1. Компактність, мінімальна маса.
2. Висока швидкість продукту у проточній частині, що дозволяє досягти максимальної інтенсифікації тепловіддачі від стінки труби до нагріваємого продукту.
3. Висока швидкість продукту забезпечує мінімальне накипоутворення, тобто параметри нагріву незмінні протягом всього виробничого кампанії. У разі утворення органічних відкладень під час простоїв заводу передбачена система експрес-очищення (без розбирання підігрівача).
4. Конструкцією забезпечується низький гідравлічний опір проточної частини.
5. Організовано поздовжнє обтікання трубних пучків парою. Швидкість пара при обтіканні оптимізована з метою максимальної інтенсифікації тепловіддачі від пари (з парогазової суміші, якою є уфельних пар) до стінки труби.
6. Мінімальний недогрів соку до температури конденсації пари: до 2 оС.
7. Завдяки оригінальній конструкції парової частини підігрівача, паровий потік має мінімальне руйнівний вплив на пучки труб, що дозволяє експлуатувати підігрівник без серйозної реконструкції 15 і більше років.
8. Підігрівник має конструкцію, яка дозволяє уникнути заливання нижніх труб пучка конденсатом з верхніх труб і значно підвищує теплообмін на нижніх трубах пучка.
9. Підігрівник не створює додаткового аеродинамічного опору. Тому температура кипіння у вакуум-апаратах не підвищується, вони працюють в звичайному режимі.
10. Підігрівник працює як предконденсатор, що знижує навантаження на основний конденсатор.
11. Передбачена можливість регулювання теплового навантаження.
12. Установка для нагріву дозволяє економити паливно-енергетичні ресурси, знизити витрату води, електроенергії.
13. Установка включає систему збору та відведення конденсату з підігрівача, який використовується в тепло-технологічній схемі цукрового заводу.
14. Підігрівник стійко працює при будь-яких коливаннях продуктивності заводу.
15. Можлива економія близько 0,3-0,4% умовного палива.
16. Можливість поставки окремими вузлами для спрощення монтажу.
17. Ефективна робота підігрівника забезпечується застосуванням наукових розробок і використанням результатів дослідження на експериментальному стенді.
18. Установка працює без обслуговування, можливе дистанційне керування.
19. Конструкція захищена патентом "Підігрівник секційний дифузійного соку відповідно до патенту України №2511".
Перший зразок підігрівника випробуваний і впроваджений на Котовському цукровому заводі в 1980 році (А=3000 т/добу), рис. 1. Протягом майже 20 років автори продовжували випробування і вдосконалення конструкції, останнє покоління підігрівника на утфельний парі впроваджена на Скідельському цукровому заводі в 1999 році, далі на Городейському, Александренському, Слуцькому, Єлань-Коленівскому, Крижопільському цукрових заводах, рис. 2, 3, 4. Всього впроваджено близько 11 одиниць устаткування. Підігрівник захищений патентами України: на конструкцію і промисловий зразок. Автори - к.т.н. Разладін Ю.С., Разладін С.Ю.
Рис. 1. Перше покоління підігрівників на утфельній парі конструкції Ю.С. Разладіна.
Рис. 2. Підігрівник на утфельній парі, встановлений на Слуцькому цукрово-рафінадному комбінаті (2004 р.)
Рис. 3. Підігрівник на утфельній парі, встановлений на Крижопільському цукровому заводі (2007 р.)
Рис. 4. Підігрівник на утфельній парі, встановлений на Старокостянтинівському цукровому заводі (2011 р.)
|